TL082CDT
品牌
供应商
分类
OP Amp
描述
OP Amp Dual GP
物料参数
| EU RoHS: | Compliant |
| Manufacturer Type: | General Purpose Amplifier |
| Type: | General Purpose Amplifier |
| Number of Channels per Chip: | 2 |
| Technology: | BiFET |
| Rail to Rail: | No |
| Typical Gain Bandwidth Product (MHz): | 4 |
| Maximum Input Offset Voltage (mV): | 10@±15V |
| Maximum Input Offset Current (uA): | 0.0001@±15V |
| Maximum Input Bias Current (uA): | 0.0004@±15V |
| Minimum Operating Temperature (°C): | 0 |
| Maximum Operating Temperature (°C): | 70 |
| Packaging: | Tape and Reel |
| Maximum Dual Supply Voltage (V): | ±18 |
| Typical Slew Rate (V/us): | 16@±15V |
| Shut Down Support: | No |
| Maximum Supply Current (mA): | 2.5@±15V |
| Maximum Power Dissipation (mW): | 680 |
| Minimum Dual Supply Voltage (V): | ±3 |
| Typical Dual Supply Voltage (V): | ±5|±9|±12|±15 |
| Minimum CMRR (dB): | 70 |
| Typical Voltage Gain (dB): | 106.02 |
| Power Supply Type: | Dual |
| Mounting: | Surface Mount |
| Package Height (mm): | 1.65(Max) |
| Package Length (mm): | 5(Max) |
| 价格梯度 | 价格 |
|---|---|
| 1+ | ¥0.4192 |
| 10+ | ¥0.2914 |
| 25+ | ¥0.2599 |
| 100+ | ¥0.2250 |
| 250+ | ¥0.2083 |
| 500+ | ¥0.1982 |
| 1000+ | ¥0.1899 |
| 2500+ | ¥0.1606 |
| 5000+ | ¥0.1558 |
| 7500+ | ¥0.1534 |
| 12500+ | ¥0.1507 |
| 17500+ | ¥0.1492 |
| 25000+ | ¥0.1477 |
| 包装:1 | 库存:928 |
| 价格梯度 | 价格 |
|---|---|
| 5000+ | ¥0.1558 |
| 7500+ | ¥0.1534 |
| 12500+ | ¥0.1507 |
| 17500+ | ¥0.1492 |
| 25000+ | ¥0.1477 |
| 包装:5000 | 库存:7500 |
| 价格梯度 | 价格 |
|---|---|
| 1+ | ¥0.3547 |
| 10+ | ¥0.2589 |
| 25+ | ¥0.2293 |
| 100+ | ¥0.2032 |
| 250+ | ¥0.1881 |
| 500+ | ¥0.1480 |
| 包装:1 | 库存:928 |
| 价格梯度 | 价格 |
|---|---|
| 5000+ | ¥0.1201 |
| 7500+ | ¥0.1198 |
| 包装:5000 | 库存:7500 |
| 价格梯度 | 价格 |
|---|---|
| 2500+ | ¥0.0979 |
| 包装:2500 | 库存:175000 |
| 价格梯度 | 价格 |
|---|---|
| 1+ | ¥0.0975 |
| 包装:1 | 库存:336945 |