北京京北通宇电子元件有限公司
京北通宇是一家具有平台性质的,以电子元器件分销为主体的全产业链公司。 主要经营的品牌包括: 连接器:TE、Molex、Phoenix、Delphi、Yazaki、JST、Sumitomo、JAE、Deutsch、Bosch、Hirose、KET、Amphenol、WAGO、ERNI、Samtec、Harwin、ITT、KUM、Weidmuller 模拟/数字芯片:TI、STMicroelectronics、Infineon、NXP、ADI、Atmel、Microchip、Maxim、Renesas、Xilinx、FTDI 存储芯片:Cypress、Miron、Intel、Altera、ISSI 射频芯片:Mini-Circuits、Qorvo、Broadcom、Skyworks 分立器件:ON Semiconductor、Nexperia、Vishay、Littelfuse、Diodes、LRC 无源元件:Murata、TDK、Yageo、Pulse、Epcos 传感器:Honeywell、TT Electronics、LEM、Sick、Bosch Sensortec、Sensirion、Allegro、Invensense 开关和继电器:Omron、Cherry、C&K、Panasonic、Fujitsu、Alps 滤波器:Schaffner 电源:CUI、XP Power、Recom、Vicor
产品参数
| 参数名称 | 参数值 |
|---|---|
| Product Lifecycle | 量产 |
| Package | 8-Lead SOIC,8-Lead MSOP |
| # of Amps | 2 |
| GBP (typ) | 8MHz |
| Slew Rate (typ) | 2.9V/us |
| Vos (typ) | 600µV |
| Vos (max) | 1mV |
| Vos TC (typ) | 2µV/°C |
| VNoise Density (typ) | 10nV/rtHz |
| Current Noise Density (typ) | 400fA/rtHz |
| 1 Hz Inoise (typ) | 38pA/rtHz |
| 1 Hz Vnoise (typ) | 170nV/rtHz |
| 0.1 to 10 Hz VNoise (typ) | 500nV p-p |
| Ibias (max) | 300nA |
| Ios (typ) | 50nA |
| Ios (max) | 50nA |
| Rail to Rail | In to V-, Output |
| Iq/Amp (typ) | 1.2mA |
| Iq/Amp (max) | 1.2mA |
| Vs span (min) | 2.7V |
| Vs span (max) | 12V |
| CMRR (typ) | 70dB |
| CMRR (min) | 70dB |
| Input Architecture | Bipolar |
| PSRR DC (min) | 60dB |
| PSRR DC (typ) | 110dB |
| In V+ Headroom (typ) | 1V |
| In V+ Headroom (max) | 1V |
| Out V+ Headroom (max) | 200mV |
| Out V+ Headroom (typ) | 100mV |
| Out V- Headroom (typ) | 80mV |
| Out V- Headroom (max) | 200mV |
| Aol (typ) | 94dB |
| Min Stable Gain | 1V/V |
| Shutdown | No |
| Iout (typ) | 25mA |
| Amp Features | LCD Driver |
| Over-the-Top | No |
| Open Loop Rout | 200Ohms |
| Feedback Type | Voltage |
| Package Area | 16.48mm² (8-Lead MSOP) (AD8529ARMZ-REEL)mm² |
| Eval / Ref Circuit | Evaluation board |
| Export Classification | EAR99 |
| Automotive | No |
| Temp Range | -40 to 125°C |
| Package Finish Code | E3 |
| Package Height | 1.1mm (8-Lead MSOP) (AD8529ARMZ-REEL)mm |
| Launch Date | 2007-05-16 |
| Terminal Finish | E3 |
| Temp Range Code | NA |
| EP | No |