北京京北通宇电子元件有限公司
京北通宇是一家具有平台性质的,以电子元器件分销为主体的全产业链公司。 主要经营的品牌包括: 连接器:TE、Molex、Phoenix、Delphi、Yazaki、JST、Sumitomo、JAE、Deutsch、Bosch、Hirose、KET、Amphenol、WAGO、ERNI、Samtec、Harwin、ITT、KUM、Weidmuller 模拟/数字芯片:TI、STMicroelectronics、Infineon、NXP、ADI、Atmel、Microchip、Maxim、Renesas、Xilinx、FTDI 存储芯片:Cypress、Miron、Intel、Altera、ISSI 射频芯片:Mini-Circuits、Qorvo、Broadcom、Skyworks 分立器件:ON Semiconductor、Nexperia、Vishay、Littelfuse、Diodes、LRC 无源元件:Murata、TDK、Yageo、Pulse、Epcos 传感器:Honeywell、TT Electronics、LEM、Sick、Bosch Sensortec、Sensirion、Allegro、Invensense 开关和继电器:Omron、Cherry、C&K、Panasonic、Fujitsu、Alps 滤波器:Schaffner 电源:CUI、XP Power、Recom、Vicor
产品参数
| 参数名称 | 参数值 |
|---|---|
| Peak Reflow Temp | 260.0°C |
| USB Speed | 5.0GBit/s |
| Family | EZ-USB™ FX3 |
| Product Description | 3.2 Gen 1 USB Peripheral Controller |
| Package Type | 121-ball BGA |
| USB Standard | USB 3.2 Gen 1 |
| Temperature grade | Industrial |
| Operating Temperature max | 85.0°C |
| Operating Voltage max | 3.6V |
| SRAM | 512.0kByte |
| Software Tools | EZ-USB™ FX3 SDK and GPIF II Designer |
| Applications | Digital video camcorders |
| Applications | Data loggers |
| Applications | Data acquisiton |
| Applications | Digital I/O modules home entertainment applications |
| Applications | Industrial Robot System Solutions |
| Processor Type | ARM926EJ |
| Product Category | 3.2 Peripheral Controllers |